ADAM
BURDANOWSKI
Twój trener personalny w Bydgoszczy
Sprawdź ofertę
fb insta mail yt

Zestaw domowych ćwiczeń dla narciarzy

#dieta#nawyki#nowy rok#odchudzanie#postanowienia#rodzina#siłownia#sport#trening#treningi personalne#wakacje all inclusive

Zbliża się czas ferii zimowych. Wielu z Was wyjedzie w tym czasie na narty. Bardzo dobrym pomysłem będzie odpowiednie przygotowanie swojego ciała do tego rodzaju aktywności! Często z pod telewizora ruszamy prosto do samochodu i na stok. To bardzo niebezpieczna sytuacja dla naszych stawów, mięśni i więzadeł. Natomiast nawet osoby które są aktywne, trenują na siłowni, biegają lub chodzą na basen powinny przygotować swoje ciało do przeciążeń, które fundują zimowe szaleństwa.  

Chcąc pomóc Wam zminimalizować ryzyko kontuzji podczas jazdy na nartach lub snowbordzie chce przedstawić kilka ćwiczeń, które poprawią waszą sprawność.

O czym warto pamiętać podczas uprawiania sportów zimowych? 

Rolowanie

Jeśli czeka nas kilkugodzinne szaleństwo na stoku warto odpowiednio się do niego przygotować. Przede wszystkim zabierz ze sobą na wyjazd roler i matę. Po całym dniu jazdy, chcemy przyspieszyć regenerację mięśni i rozluźnić powieź. Pozwoli to odzyskać elastyczność tkanek i zminimalizować ryzyko urazu.

Rozgrzewka

Przed wyjściem na stok warto pamiętać o rozgrzewce. W kurtce lub zimowym kombinezonie ciężko będzie się porozciągać. Dlatego dobrze zrobić to w hotelowym pokoju. Rozciąganie dynamiczne sprawi, że nasz aparat ruchu będzie dobrze przygotowany do wysiłku, który go czeka. Pozwoli to nam uniknąć poważnych kontuzji i cieszyć się jazdą przez cały dzień.

Co wzmocnić?     

Przed wyjazdem na stok, warto również skonsultować się z fizjoterapeutą lub doświadczonym trenerem personalnym, który może dostosować trening do indywidualnych potrzeb i ewentualnych problemów zdrowotnych. Dbałość o odpowiednią kondycję fizyczną przekłada się nie tylko na lepszą wydolność, ale również na większe bezpieczeństwo i satysfakcję z jazdy na nartach.

Podsumowanie

Żeby cieszyć się jazdą i nie martwić o kontuzję warto na miesiąc przed planowanymi nartami zadbać o naszą kondycję fizyczną. Sprawi to nie tylko, że nasza szeroko pojęta forma fizyczna wzrośnie, ale także pozwoli nam zminimalizować ryzyko urazu na stoku. Warto skorzystać z pomocy specjalisty chociaż by w kwestii ułożenia odpowiedniego planu treningowego.