ADAM
BURDANOWSKI
Twój trener personalny w Bydgoszczy
Sprawdź ofertę
fb insta mail yt

Co dać dziecku na drugie śniadanie do szkoły?

#dieta#nawyki#nowy rok#odchudzanie#postanowienia#rodzina#siłownia#sport#trening#treningi personalne#wakacje all inclusive
Co dziecko powinno zabierać do szkoły na drugie śniadanie. Porady trenera personalnego i dietetyka

Co powinno znaleźć się w pudełku śniadaniowym Twojego dziecka?

Okres wakacyjny i Świąteczny to często czas dietetycznej rozpusty zwłaszcza dla dzieci. Lody, gofry, pierniki, spanie do późna i gry komputerowe. Zimne słodkie napoje oraz pizza i Mc donalds jedzone i pite w trasie. Nic więc dziwnego, że po każdej przerwie od szkoły, kiedy dzieci jedzą co chcą,  ciężko jest wrócić do zdrowszej żywności.

Odpowiedzialność jest wspólna   

Jest kilka rzeczy o  których warto pamiętać, kiedy chcemy zmienić nawyki żywieniowe naszych dzieci.

Dajmy im wybór

Każdy z nas dorosłych ma jakieś przekonanie co do tego co jego dziecko powinno jeść. Niepozostawianie dziecku wyboru to częsty błąd popełniany w dietach u dzieci. Rodzic przeczyta że awokado jest zdrowe, a masło nie i każda kanapka jest z awokado. Będzie to powodowało opór i niechęć dziecka do jedzenia. Może w dłuższej perspektywie wywołać niezdrowe relacje z jedzeniem. Zamiast „zmuszać” dziecko do naszych produktów, warto zaproponować mu kilka możliwości wyboru.

Pogódź się z tym, że dziecko czasami czegoś nie zje

Pretensje do dziecka o to, że czegoś nie zjadło są bardzo powszechne. Natomiast często bezpodstawne. Jeśli dziecko nie jest głodne to nie wmuszajmy w niego jedzenia. Ponieważ wywoła to skutek odwrotny do zamierzonego.  

Pierwsze i drugie śniadanie – co dać dziecku do szkoły.

Są dzieci, które nie są w stanie zjeść śniadania z samego rana i nie ma w tym nic złego. Natomiast możemy zaproponować dziecku „coś na szybko” co sprawi, że nawet jeśli nie jest głodne, nie wyjdzie z domu z pustym żołądkiem.

lunch boks szkolny dziecka

Propozycję posiłków „na szybko” na pierwsze śniadanie:

Lunch box dziecka na drugie śniadanie:

Należy wspomnieć o tym, że spora ilość sklepików szkolnych ma już naprawdę bogatą ofertę zdrowej żywności. Nie mniej jednak warto, zwłaszcza tym młodszym dzieciom” przygotować ich własnych lunch box.

Przykładowe lunch boxy dla dziecka do szkoły.

przykładowe lunch boxy dla dziecka do szkoły